İZMİR CAM BALKON FİYATLARI – Cam Balkon m2 Fiyatları – İzmir – Katlanır Cam Balkon m2 Fiyatları – CAM BALKON İZMİR

Cam Balkon İzmir, İzmir Cam Balkon fiyatları, katlanır cam balkon m2 fiyatları, İzmir cam balkon m2 fiyat hesaplama, katlanır cam balkon m2 fiyatı, Cam Balkon Fiyatları İzmir. Cam Balkon Sistemleri İzmir, Cam Balkon Firmaları İzmir, Cam Balkon Fiyatları İzmir, Katlanır Cam Balkon fiyatları İZMİR, Sürgülü Cam Balkon Modelleri İZMİR, İzmir’de CAM BALKONCU, Sürme Cam Balkon İzmir, Balkon Camlama Fiyatları İzmir, Katlanır cam balkon m2 fiyatları İZMİR, Cam balkon İzmir Buca, Cam Balkon İzmir Karşıyaka, Cam balkon İzmir Karabağlar, İzmir Cam balkon firmaları Balçova, elektrikli cam balkon İzmir, Isıcamlı cam balkon İzmir, İzmir Cam balkon İmalat, İzmir CAM BALKON İMALATÇI FİRMALARI  akla gelen tek isim ÖZKALE İzmir Cam Balkon Sistemleri, Cam Balkon İmalatı, İmalatçı Firmasıdır.

İZMİR CAM BALKON FİYATLARI

Cam Balkon m2 Fiyatları İzmir

Cam Balkon İzmir Hakkında

Özkale cam balkon 2005 yılından bu yana İzmir cam balkon sistemleri, imalatı ve kurulumu üzerine faaliyet göstermektedir. İzmir’de cam balkon sistemleri üzerine lider firmalardan birisi olan firmamız, katlanır cam balkon, balkon camlama, sürgülü cam balkon sistemleri, renkli cam balkonlar, jaluzili cam balkon, ısıcamlı cam balkon, panorama cam balkon sistemleri üzerine uzmanlaşmıştır.

Son yıllar da İzmir’de cam balkon yaptıranların sayısının çok hızla artması dolayısı ile Özkale Cam Balkon sistemleri kendini revize ederek, Avrupa ve dünyada ki uygulamaları güncel takip ederek, Türkiye’nin, Ege Bölgesinin ve İzmir’in tanınmış büyük firmalarına hizmetler sunmakta, modern ve şık tasarımları ile en trend Cam Balkon Sistemleri lider firmalarından olmayı başarmıştır.

Bu güne kadar evlerine, iş yerlerine cam balkon, cam teras, katlanır ve sürgülü cam sistemleri kurmuş olduğumuz müşteri sayımız  1.500 civarındadır. Kafeterya, restoran, teras, balkon ve benzeri kapatılabilecek her mekanı daha rahat, kaliteli ve konforlu bir hayat  için ”en iyi cam balkon sistemleri” ile kapatıyoruz.

  

Cam Balkon İzmir İletişim

Firma Yetkilisi : Özgür KAPÇAK , 

Cep Tel : +90 532 566 65 70 , << Üzerine Tıklayınız

Whatsapp: Buraya Tıklayınız   

E-Posta : ozkalecambalkon@gmail.com , 

Adres : Güneşli Mah. 515 Sk. No:10/B ,Üçyol, Konak, İZMİR / TÜRKİYE

Haritalı Adres :Google Haritalarda açınız << (tıklayınız), 

Blog Sayfası : Özkale Cam Balkon İzmir  << (tıklayınız),  

Facebook : Özkale Cam Balkon İzmir << (tıklayınız)

Twitter :Özkale Cam Balkon << (tıklayınız)

G+ Sayfası :  Özkale Cam Balkon << (tıklayınız)

Youtube :Özkale Cam Balkon << (tıklayınız)

Web Sayfası :https://ozkalecambalkon.com/

  

Cam Balkon Modelleri İzmir

Cam balkon İzmir modelleri, katlanır cam balkon modelleri, sürme (sürgülü) cam balkon modelleri ve ısıcamlı cam balkon modellerini İzmir’de en detaylı olarak altta bulunan sayfalarımız da sizlerin rahatlıkla anlayabileceğiniz şekilde hazırladık.

1. Katlanır Cam Balkon İzmir

Katlanır cam balkon İzmir, katlanır cam balkon nedir, katlanır cam balkon sistemleri, katlanır cam balkon ile pvc doğrama karşılaştırması, katlanır cam balkon sistemlerinin faydaları, katlanır cam balkon yaptıracakların dikkat etmesi gerekenler, İzmir’de en iyi katlanır cam balkon firması, katlanır cam balkon İzmir fiyatları hakkında detaylı bilgileri bulabilirsiniz.

1.A- Katlanır Cam Balkon Sistemleri & Katlanır Cam Balkon Nedir?

Katlanır cam balkon sistemleritemelde camların alüminyum raylar içerisinde hareket ederek, balkonun uygun köşelerine, tüm camların katlanarak açılması temeline dayanmaktadır. Kullanılacak alanın şekline göre özel dizayn yapılır. Oval, köşeli, düz tüm mekanlara uygundur. Kanatları tek parça temperli güvenlikli camdan (veya lamine cam) imal edilen sistemde, balkonlarda alttan ve üstten; vitrinlerde ise üstten taşıyıcılı olmak üzere iki çeşit çalışma mekanizmasına sahiptir. İnsanlar günün stresini ve iş yorgunluğunu üzerinden atmak için evlerinde bulunan balkonlardan yararlanmakta, bu nedenle balkonlar daha da önem kazanmaktadır.

    

1.B- Katlanır Cam Balkon ile Pvc Doğrama Karşılaştırması

Daha önceden balkonlar PVC plastik doğrama, alüminyum doğrama  v.b. malzemelerle kapatılarak tamamen kapalı bir ortam haline getirilirdi. Ancak bu tür malzemelerle kapatılan balkonlar, sabit oldukları, sökülüp takılmadıkları ve tamamen açılamadıkları için, balkon işlevini yitirerek evin herhangi bir odası haline dönüşür, evin odalarından bir farkı kalmazdı. Ayrıca ”yarı çıkma ve çıkma balkon türlerinde” hukuki sorunlar ile karşılaşılır, bazen yüklü para cezaları, bazen de yıkım kararları alınması neticesinde hüsran ile biten olaylar meydana gelirdi.

Katlanır cam balkon sistemlerinin kullanılmaya başlanması ile bu durumların tamamı ortadan kalkmış oldu. Balkon camlama sistemleri sayesinde ister ”katlanır cam balkon” isterse de ”sürme cam balkon” sistemlerinde, balkonlar asıl işlevlerini kaybetmeden, camların bir tarafa toplanması suretiyle istenildiği zaman tamamen açılan, camların kapatılması suretiyle de istenildiği zaman tamamen kapanan bir esnekliğe sahip oldular. Böylece katlanır ve sürme cam balkon sistemleri, modern hayatın stres ve iş yorgunluğunu üzerinden atmaya çalışan balkon kullanıcıları için “bir nevi kurtarıcı” haline geldi. Ayrıca hukuki açıdan, katlanır cam balkon uygulamaları hiç bir sakınca teşkil etmezler. Daha ayrıntılı bilgi için ”Cam Balkon kapatmak yasal mı?” sayfamızı inceleyiniz.

1.C- Katlanır Cam Balkon Sistemlerinin Faydaları;

 1.  Katlanır cam balkon sistemleri, istenildiği zaman açılabilen, istenildiği zaman kapatılabilen yapısı nedeniyle, balkonları kullanışlı ve konforlu bir yaşam alanı haline getirir.
 2.  Katlanır cam balkon sistemleri, evlerin genel mimarisine uyum sağlayarak estetik bir görüntü oluşturur.
 3.  Katlanır cam balkon sistemleri, esnek kullanım kolaylığı sayesinde  yağmur, kar veya çok sıcak havalarda iklim şartları ne olursa olsun, balkondan tam kapasite ile yararlanma imkanı sağlar.
 4. Katlanır cam balkon sistemleri, toz, gürültü, yaprak, polen, haşere, balkonlarda yuva yapan hayvanlar ve atıkları gibi her türlü istenmeyen dış ortam şartlarından korunma sağlayarak, eve mükemmel bir konfor ve hijyen katar.
 5. Katlanır cam balkon sistemleri, güvenlik ve emniyet sağlama avantajının yanında ayrıca dış ortam ile iç ortamı birbirinden ayırarak ısı yalıtımı sağlar.
 6. Katlanır cam balkon sistemleri, temper işlemi uygulanmış ısıcamlı cam balkon sistemlerinde, mükemmel ses ve ısı yalıtımı sağlayarak, dört mevsim balkon keyfi yapmaya olanak sağlar.
 7. Katlanır cam balkon sistemleri, konforlu bir kullanım ve geniş açılı bir manzara sunar.
 8. Katlanır cam balkon sistemleri, ve sürme cam sistemleri, tüm mekanlara fonksiyonel cam balkon uygulaması yapılmasına imkan verir.
 9.  Katlanır cam balkon sistemleri, ve sürme cam sistemleri, ilave alınacak kilit önlemleri ile, evde bulunan küçük çocukların balkondan düşmelerini de engeller.
 10. Katlanır cam balkon sistemleri, ve sürme cam sistemlerinde kullanılan camlar “temperli” güvenlik camlarıdır. Bu camların dayanıklılığı, normal camlara göre en az 5 kat (7 kat fazlaya da çıkabilmektedir) daha fazladır. Dolayısıyla çok ağır darbeler almadıktan sonra kırılmadıkları gibi, camların kırılması sonucu olası zararlar ortadan kalkmış olur. Daha ayrıntılı bilgi için ilgili ”Temperli Cam Nedir” sayfamıza bakınız.

  

1.D-Katlanır Cam Balkon Yaptıracakların Dikkat Etmesi Gerekenler

 1. İzmir’de katlanır cam balkon sisteminizi uzun süre kullanmak istiyorsanız öncelikle, malzemenin kalitesi ve uygulamayı yapacak firmanın ustalarının tecrübesi ve firmanın referanslarına bakmanızı tavsiye ederiz.
 2. İzmir’de katlanır cam balkon yaptıracağınız firmanın referanslarının yanında diğer önemli husus da, iş vereceğiniz İzmir cam balkon firmasının hakkındaki şikayet oranları ve ne tür şikayetler aldıkları ile ilgili kısa bir araştırmanız sizlere çok fayda sağlayacaktır. Google‘da yapacağınız ”İzmir cam balkon şikayetleri” araması, sizlerin en iyi ve sorunsuz çalışabileceğiniz İzmir cam balkon sistemleri firmalarını anlamanızda yardımcı olacaktır. Bunun yanında yapacağınız ”İzmir’de en iyi cam balkon” , ”en iyi katlanır cam balkon İzmir ” , ”İzmir cam balkon tavsiye”, en iyi cam balkon firmaları İzmir gibi anahtar kelimeler de yardımcı olacaktır. Son olarak da, seçmeyi düşündüğünüz firma ismi yazarak ve yanına şikayet kelimesini ekleyerek arama yapınız.
 3. Seçeceğiniz İzmir katlanır cam balkon firmasının, herhangi bir tamir ve arıza durumunda size beyan ettiği servis süresi nedir, garanti süresi nedir?
 4. Görsel ve yazılı medyadaki devamlı reklam spotlarından dolayı Türkiye’de ve İzmir’de cam balkon firmaları ve cam balkon markaları arasında bilinirlik oranı çok yüksek olmasına ve diğer cam balkon markalarına göre 1/3 daha pahalı olmasına rağmen bir çok cam balkon tüketici şikayetine sahip firma ve markalar olduğunu biliyor musunuz?
 5. İzmir’de katlanır cam balkon, sürme cam balkon, cam teras, kış bahçesi yaptıracağınız firma, İzmir’in yerel bir firması ve yerel bir markası mıdır? Bugün için İzmir’de cam balkon sistemlerinde uzmanlaşmış, İzmir’e ve İzmirli tüm tüketicilere kaliteli hizmet verme anlayışını benimsemiş, belli başlı İzmir katlanır cam firmaları ve katlanır cam balkon firmaları bulunmaktadır

1.E- İzmir’de En İyi Katlanır Cam Balkon Firması

İzmir cam balkon müşterileri tarafından en iyi katlanır cam balkon İzmir firması seçilen Özkale Cam Balkon İzmir firması olarak, 2005 yılından bu yana kaliteli malzeme ve kusursuz işçiliği bir araya getirmekteyiz. Eğer siz de, bugüne kadar yapmış olduğumuz 1.500 den fazla kurumsal ve bireysel cam sistemleri müşterilerimiz arasına girmek, yaptıracağınız cam balkon sisteminizde herhangi bir sorunla karşılaşmak istemiyor iseniz, en iyi İzmir cam balkon markası ve en iyi katlanır cam balkon İzmir firmaları lideri Özkale Cam BalkonKatlanır Cam Balkon sistemleri ile siz değerli müşterilerimizin hizmetindedir.   

1.F- Katlanır Cam Balkon İzmir Fiyatları

Katlanır cam balkon İzmir m2 fiyatları,  İzmir katlanır cam balkon fiyatları, İzmir’ de katlanır cam balkon fiyat hesaplama ekspertiz ve cam balkon fiyat teklifini sizlere sunmamız tamamı ile ücretsizdir. Ekspertiz hizmetimizden yararlanmanız neticesinde herhangi bir sorumluluk veya yükümlülük altına girmeniz söz konusu değildir. % 100 müşteri memnuniyeti odaklı çalışan İzmir’in lider en iyi Cam Balkon Sistemleri İmalatçı firmamızın tamamı ile ücretsiz bir servisidir.

  

2. Isıcamlı Cam Balkon İzmir

Isıcamlı cam balkon, cam balkon yaptırmayı düşünen ve bu konu hakkında araştırma yapan herkesin mutlaka duyduğu ve fiyatları katlanabilir cam balkonlardan daha pahalı olan ISICAMLI cam balkonları tüm yönleriyle ele aldık. Evimizin bir parçası olan balkonlarımızı en verimli şekilde kullanabilmemiz için gerçekten ısıcamlı cam balkon modellerine ihtiyacımız var mı? Isıcam nedir, Isıcamlı Cam Balkon nedir? Bu tür balkon kapatma sistemleri gerçekten vaad ettiği başarıyı yakalıyor mu? Bu yazımızda aklınızda ki tüm soruların cevaplarını bulabileceksiniz.

2.A- Isıcam Nedir?

Öncelikle ısıcam nedir? Sorusunun cevabını bilmemiz gerekmektedir. Isıcam; Şişecam firmasının üretmiş olduğu yalıtım özellikli camın adıdır. İlgili firmanın ürettiği bu cam genel olarak barındırdığı teknolojiyi kullanılarak üretilmiş tüm camlara adını vermiştir. Kısacası; piyasadan satın alacağınız her ısıcam, Şişecam’ın üretmiş olduğu ısıcam modeli değildir.

Teknik olarak ise ısıcam dendiği zaman; iki ya da daha fazla camın, aralarında boşluk bırakılarak ve bırakılan bu boşluğa genelde argon, kripton, ksenon gibi asal gazlar ya da doğrudan hava doldurularak, etrafına ise alüminyum, nem alıcı, butil ve dış yalıtım macunu kullanılarak camların tek bir parça haline getirilmesidir. Burada dikkat edilmesi gereken en önemli konu her çift camın ısıcam özelliği taşımadığıdır. Bir camın ısıcamlı olması için yukarıda sayılan tüm özellikleri içerisinde barındırması gerekmektedir.

Isıcam özellikli camlarda, camların arasında bırakılan boşluklara doldurulan gazların ısı yalıtımı konusunda normal havaya göre gösterdiği başarı daha yüksektir. Bu nedenle cam aralarında bulunan boşluğun argon gazıyla doldurulmuş olmasına özellikle dikkat edilmelidir. Cam kalınlığı ya da çıta boşluğunun ısı tasarrufu ile bağlantısı yoktur. Cam yüzeyi genişledikçe cam kalınlığının yükselmesi gerekir. Kaynak Şişecam

  

2.B- Isıcamlı Cam Balkon Nedir?

Isıcamlı cam balkon; ısıcam özelliği bulunan camlar kullanılarak hazırlanmış cam balkon sistemleridir. Isıcamlı cam balkonlar, diğer cam balkon modellerine göre çok daha fazla özelliği içinde barındırmaktadır. Çünkü; amacın ısı tasarrufu olduğu bu tür balkonlarda, kullanılan her malzemenin yalıtım özellikli olması şarttır. Bundan dolayı ısıcam özellikli camlarda, cam aralarında bulunan boşluğun argon gazıyla doldurulmuş olmasına özellikle dikkat edilmelidir.

Isıcamlı cam balkon sistemlerinde kullanılan profil, birleşme ve bağlantı noktaları, fitiller ve fitil içi malzemelerin tamamı yalıtımı en üst düzeye çıkaracak şekilde tasarlanmıştır. Aksi halde beklenen ısı tasarrufu hayal kırıklığı ile sonuçlanıp, istenen verim gerçekleşmeyecektir.

2.C- Isıcamlı Cam Balkonlarda Cam Kalınlığı Ne Kadar Olmalıdır?

Isıcam üreten pek çok firma çeşitli ihtiyaçlara göre farklı cam kalınlıklarında camlar üretmektedir. Isıcamlı cam balkonlar için ideal cam kalınlığı 12-14 mm olarak belirlenmiştir. Bu kalınlıkta ki camların uygulandığı cam balkonlarda cam ile alakalı olarak her hangi bir ısı kaybı yaşanmayacaktır. Fakat tekrar hatırlatmakta fayda var ki; sadece camın kalitesi ısı tasarrufu için yeterli değildir. Uygulanan cam balkon sisteminde kullanılan diğer malzemelerin özellikleri de belirleyici olacaktır.

2.D- Isıcamlı Cam Balkon ile Katlanır Cam Balkon Arasında ki Isı Tasarrufu Ne Orandadır?

Son yıllarda adından çokça söz ettiren ısıcamlı cam balkonlar gerçekten ısı tasarrufu konusunda oldukça başarılı çözümler sunmaktadır. Fakat, cam balkon sistemleri yapısı gereği pek çok hareketli parçanın bir araya gelmesiyle oluşturulmuştur. İki cam balkon modelininde çalışma prensipleri birbirlerinin aynıdır. Aralarında ki fark ise; kullanılan malzemelerin yalıtım özelliklerinin birbirlerinden farklı olmasıdır. En önemli farkta tabi ki kullanılan camın ısıcam özellikli olmasıdır.

  

 Standart katlanır cam balkon sistemleriyle, ısıcamlı cam balkon sistemlerinin arasında ısı tasarrufu açısından hissedilebilir bir fark vardır. Yalnız bu fark ısıcamlı cam balkondan beklenen düzeyde olacak mıdır? Bu tartışmaya açık bir konudur. Cam balkon uygulamalarının en hassas konusu montajın ne derece kaliteli olduğudurÖzkale Cam Balkon olarak bizim tarafımızdan montajı gerçekleştirilmeyen pek çok cam balkon uygulamasında gördüğümüz hata; profilin dış çerçevelerinin düzgün bir biçimde kapatılmamasıdır. Bu şekilde yapılan bir montaj sonrası ısıcamlı cam balkonların ısı tasarrufuna hiç bir etkisi olmayacaktır. Montajı titizlikle yapılmış standart bir cam balkon sistemi, düzgün montaj yapılmamış cam balkon sisteminden çok daha fazla ısı tasarrufu sağlayacaktır.

Evimizin pencerelerinde PVC dediğimiz pimapen sistemleri uyguladığımızda, eğer pencerelerin altında ya da kenarlarında boşluklar kalması halinde oradan inanılmaz bir soğuk içeri girecektir. Burada pencere sistemimiz ne kadar kaliteli olursa olsun, çerçevenin kenarlarının iyi kapatılması gerekmektedir. Cam balkon sistemlerinde de en önemli konu budur. İster ısıcamlı, ister standart cam balkon sistemleri tercih edilsin, montajın olması gerektiği gibi yapılmadığı durumlarda ısı tasarrufu her iki sistem içinde beklenen düzeyde olmayacaktır.

Özetlemek gerekirse; düzgün montajı yapılmış ısıcamlı cam balkonlar, düzgün montajı yapılmış standart cam balkon sistemlerinden daha fazla ısı tasarrufu sağlayacaklardır. Yine de unutulmaması gereken konu; hiç bir cam balkon sistemi, balkonunuzu evinizin bir odası gibi aynı oranda ısı tasarrufu sağlamaz. Bu teknik olarak mümkün değildir. Reklamlarda sıkça rastlanan bu sloganlara itibar etmeyiniz. Bazı İzmir Cam Balkon firmalarının da, ısıcamlı cam balkon konusundaki yanıltıcı yazı ve açıklamalarını dikkate almayınız.

2.E- Isıcamlı Cam Balkon Sistemleri Sağlığa Zararlı mı?

Isıcamlı cam balkon sistemleri sağlığa kesinlikle zararlı değildir. Isıcam sistemlerinin yapısı gereği içlerinde bazı asal gazlar adını verdiğimiz gazlar bulunabilmektedir. Gerçek ısıcamlı camlarda bu gazların bulunması şarttır. Genelde kullanılan gaz aron adı verilen asal bir gazdır. Bu gazın insan sağlığına her hangi bir zararı yoktur. Nitekim bu tür camlarda gaz iki camın arasına sıkıştırılmış bir durumdadır ve dışarıyla teması yoktur. Camlar temper özellikte olduklarından dolayı kırılması oldukça zordur. Olası bir kırılma durumunda ise gazlar hava ile karışacak ve doğaya salınacaktır.

Küçük çocuklarınız ya da solunum yolları rahatsızlıkları çeken hastalarınız da bile bu tür gazların her hangi bir zarar verici etkisine rastlanmamıştır. Isıcam ile oluşturulmuş cam balkon sistemlerini gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz.

  

2.F- Isıcamlı Cam Balkon İzmir Fiyatları

Isıcam kullanılan cam balkon sistemlerinin fiyatları, normal çift cam kullanılan cam balkon fiyatlarınagöre daha pahalıdır. Bunun en temel nedeni; ısıcam özellikli camların fiyatlarının daha pahalı olmasıdır. Ayrıca, ısıcamlı cam balkonun tüm profil malzemeleri de ısı yalıtımlı malzemeden üretilmektedir. Buda maliyetleri yukarılara çıkarmaktadır. Ayrıca Isıcam markalarına göre de fiyat farklılığı bulunmaktadır. Piyasa fiyatları ile farklı olacak şekilde en ucuz ısıcamlı cam balkon İzmir‘de bizde diyen firmalara iş yaptıracaksanız, öncesinde firmayı ve ürünlerini iyice araştırmanızı öneririz.

2.E- Hukuki Açıdan Isıcamlı Cam Balkon Hangi Balkonlara Uygulanırsa Sorun Olmaz

Isıcamlı Cam Balkon katlanır veya sürgülü (sürme) cam balkon sistemlerini evlere kurdururken, hukuken bir sorun oluşup oluşmayacağını anlamak için Cam Balkon Kapatmak Yasal mı sayfamıza bakmanızı öneririz.

2.F- Isıcamlı Cam Balkon Garanti Süresi

Evlerde ve iş yerlerinde son derece yaygın olan ısıcamlı cam sistemleri ve ısıcamlı cam balkon sistemleri için Özkale Cam Balkon İzmir çözüm merkezimizde sizlere kaliteli, nitelikli ve uygun fiyatlarla hizmet veriyoruz. İzmir’de Isıcamlı Cam Balkon sistemleri arayışlarınızda, aracı olmadan en kaliteli ısıcamlı cam balkon sistemlerini üreticiden (imalatçıdan) direk alım yaparak kazançlı çıkın. Sadece Isıcamlı cam sistemleri veya Isıcamlı cam balkon uygulamanızı yapıp işimizi bırakmıyor ve kalite kontrol dahilinde sizlere teslim ediyor ve yaptığımız işin 5 (beş) yıl Garanti süresi boyunca arkasında duruyoruz.

Özkale Cam Balkon imalatçı firması olarak ısıcamlı cam balkon sistemleri de dahil olmak üzere, tüm cam balkon sistemleri imalatını yaptığımız yerlere 5 ( beş yıl) garanti vermekteyiz. Beş yıl garantimiz, kaliteli ısıcamlı cam balkon ürünlerimize ve işinin uzmanı personelimize olan güvenimizden ötürü verilmektedir.

3. Sürme (Sürgülü) Cam Balkon İzmir

Raylı sistemleri ile zahmetsizce açılıp kapanabilen Sürgülü cam balkon İzmir firması (sürme cam balkon) modellerimiz ile Özkale Cam Balkon olarak İzmir’de hizmetinizdeyiz. Alan tasarrufu için balkon kapatma veya mekan kapatmada farklı ürün grupları bulunmaktadır. Sürgülü Cam Balkon İzmir firması olarak sizlere önerimiz kesinlikle kısıtlı alanlarda sürgülü sistemler ile alandan ve yerden tasarruf edebilirsiniz.

3.A- İzmir Sürgülü Cam Balkon (Sürme Cam Balkon) Sistemleri Fiyatları

Bildiğiniz üzere katlanır cam balkon sistemleri çok fazla tercih edilen cam kapama sistemleri olmasına karşın, cam panellerin bir yerde toplanması herkes için ideal bir çözüm olamayabilir. Sürgülü cam sistemlerin ufak alanlardaki avantajları diğer tüm sistemlere göre daha farklıdır. Ancak yinede en doğru Cam Balkon tercihini yapabilmeniz için kesinlikle uzman desteği almanız, hatta yerinde tespit istemeniz en doğrusu olacaktır. Diğer tüm cam sistemlerimizde olduğu gibi, sürgülü cam balkon modellerimizde kullanılan camlar ”Temperli Balkon Camlarıdır”. Firmamızdan ücretsiz sunulan ekspertiz hizmeti talep edebilir veya telefon ile destek alabilirsiniz.

3.B- Teras ve Balkonlarda Sürgülü Cam Sistemleri Kullanınız

Genelde yeni tarz yapılarda olmasa da eski türdeki binalarda bir çok alan kapatılmaya ihtiyaç duymaktadır. İzmir’de Sürgülü Cam Balkon için bizlere ulaşan müşterilerimiz, teraslarından yaz kış mevsime bağlı kalmaksızın kullanım yapmak yada ufak metrajlı balkonlarından evin içine toz gürültü girmesini engellemek için tercih ettiklerini belirtmektedir. Tabi ki yinede dekoratif ve güzel bir görünüm için ve güvenlik amacıyla da tercihte bulunanların sayıda azımsanmayacak sayıdadır.

3.C- Sürgülü Cam Balkon Fiyatları

Özkale Cam Balkon İzmir firmamız işin ufak veya büyüklüğüne bakmaksızın her tür istek ve talebinizde sizlere hizmet vermektedir. İzmir içinde bir çok firma, ufak metraja sahip alanlarda uygulama yapmak ve işi almaya pek yanaşmazken, firmamız ise büyük veya küçük, her tür işinizde sizlere aynı gün dönüş yapmakta, uzman desteği vermekte, hatta adresiniz neresi olursa olsun ücretsiz keşif göndermektedir. Sürgülü cam balkon fiyatları ve hesaplama için ilgili Cam Balkon fiyat hesaplama sayfasına bakmanızı öneririz. Ancak detaylı olarak bilgilendirme için ücretsiz ekspertiz hizmetinden yararlanmanız durumunda Cam Balkon Fiyat teklifi de alabilir veya ilgili yazımızı okuyabilirsiniz. Sürgülü Cam Balkon İzmir Fiyatları için ilgili sayfamızdan da yararlanabilirsiniz.

3.D- Sürgülü Cam Balkonda Fiyatlarımız Düşük, Kalitemiz Yüksektir

İzmir ili tamamında ve İzmir içinde semt ve bölge ayrımı yapmaksızın Cam balkon, Katlanır Cam Balkon ve Sürgülü sistemler için bizlere  0532 566 65 70 nolu telefondan ulaşabilir ve hizmet alabilirsiniz. Kararsız kaldığınız her tür konuyu uzmanlarımıza danışabilir ve bilgi alabilirsiniz. Projenizi dilerseniz bize hemen iletebilir ve fiyat teklifi de isteyebilirsiniz. Veya yapılmasını istediğiniz işin projelendirilmesini isteyebilirsiniz. Özkale Cam Balkon İzmir firmamızda üretilen Sürgülü cam balkon (sürme cam balkon) ürünleri ve sistemleri diğer cam balkon modellerimizde olduğu gibi son derece dayanıklı kaliteli ve sertifikalıdır. Ürün kalitemiz kadar, montaj uygulama kalitemiz de oldukça yüksektir. Balkon Kapatma, teras cam kapatma, alan kazanmak için iş yeri kapatma ve bu tür tüm cam kapatma sistemleri için güvenle hizmet alabilirsiniz.

  

3.E- Hukuki Açıdan Sürgülü Cam Balkon Hangi Balkonlara Uygulanırsa Sorun Olmaz

Sürme Cam Balkon ( sürgülü cam balkon) sistemlerini evlere kurdururken, hukuken bir sorun oluşup oluşmayacağını anlamak için Cam Balkon Kapatmak Yasal mı sayfamıza bakmanızı öneririz.

3.F- Sürgülü Cam Balkon ve Sürme Cam Sistemlerinde Garanti Süresi

Evlerde ve iş yerlerinde son derece yaygın olan cam sistemleri ve cam balkon sistemleri için Özkale Cam Balkon İzmir çözüm merkezimizde sizlere kaliteli, nitelikli ve uygun fiyatlarla hizmet veriyoruz. İzmir’de Cam Balkon sistemleri arayışlarınızda, aracı olmadan en kaliteli cam sistemlerini üreticiden (imalatçıdan) direk alım yaparak kazançlı çıkın. Sadece Cam Sistemleri veya Cam Balkon uygulamanızı yapıp işimizi bırakmıyor ve kalite kontrol dahilinde sizlere teslim ediyor ve yaptığımız işin 5 (beş) yıl Garanti süresi boyunca arkasında duruyoruz.

Özkale Cam Balkon imalatçı firması olarak tüm cam balkon imalatını yaptığımız yerlere 5 ( beş yıl) garanti, kaliteli cam balkon ürünlerimize ve işinin uzmanı personelimize olan güvenimizden ötürü verilmektedir.

Cam Balkon İzmir Tavsiye

Cam Balkon tavsiye listemiz, İzmir cam balkon firmalarına en çok sorulan sorular arasından, cam balkon yaptırmayı düşünenlere en faydalı olacak şekilde hazırlanmıştır. 

Neden Cam Balkon Yaptırmalıyız?

İzmir Cam Balkon Tavsiye: Cam balkon sistemleri; günden güne kullanımı artan en popüler balkon kapatma sistemleridir. Sistemin yapısı balkonunuzun manzarasının kapanmasını en asgari seviyeye indirecek şekilde tasarlanmıştır. Yılın her ayında balkonunuzu en iyi şekilde kullanabilmeniz için en ideal sistem katlanır ve sürme cam balkon sistemleridir. Katlanır cam balkon sistemleri en çok tercih edilen model olmasına karşılık, dar alanlar ve küçük balkonlar için sürme cam balkon sistemleri daha uygundur.

Cam Balkon Yaptırırken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

İzmir Cam Balkon Tavsiye: Cam balkon uygulamasında en önemli konu; montajı yapan ustanın tecrübesidir. Piyasanın en iyi sistemini dahi alsanız, cam balkon imalatı ve montajın düzgün yapılmaması bu sistemden sağlayacağınız faydayı önemli ölçüde düşürecektir. Bu nedenle gerçekten cam balkon işi yapan, ana iş konusu ”sadece cam balkon sistemleri” olan firmaları tercih etmeniz önemli bir konudur. Bazı firmalar, tente, otomatik kapı, otomatik pencere, panjur, plastik doğrama işinin yanında ek iş olarak cam balkon işi yapmakta, iş kalitesi istenilen ölçüde olmamaktadır. Unutmayınız sorduğunuz zaman hiç kimse yoğurdum ekşi demez. Cam balkon yaptıracağınız firma konusunda araştırma yapınız.

  

En İyi Cam Balkon Sistemi Hangisidir?

İzmir Cam Balkon Tavsiye: En iyi cam balkon sistemi, evinize ve balkonunuza en uygun cam balkon sistemidir. Piyasada en çok tercih edilen katlanır cam balkon sistemleridir. Ancak her balkonun kendine özgün yapısı vardır. Sürme (sürgülü) cam balkon sistemleri belkide sizin balkonunuz için en uygun olandır. Ve belkide ısıcamlı cam balkon yaptırmanız, evinize en uygun ve olması gereken bir sistemdir. Evinize bir kez yaptıracağınız bu uygulama için bu işte tecrübeli kişilerin cam balkon tavsiyelerini dikkate almanız menfaatinize olacaktır.

Katlanır Cam Balkon Ne Demek?

İzmir Cam Balkon Tavsiye: Bir çok ihtiyaca göre üretilmiş pek çok cam balkon modelleribulunmaktadır. Ev tipi balkonlarda en çok tercih edilen sistem; katlanır cam balkon modelleridir. Cam balkon sisteminin 50 ya da 60 cm boyutunda ki her bir açılan kanadının bir uçta toplanması mantığına dayanan balkon sistemlerine, katlanır cam balkon adı verilmektedir. Şu an için balkonların % 80 gibi bir oranında bu sistem kullanılmaktadır.

Cam Balkon Uygulama Alanları Nelerdir?

İzmir Cam Balkon Tavsiye: Konut Balkonları, Teraslar, Kış bahçeleri, Cafe – Restaurantlar, Oteller, Pastaneler, Mağaza vitrinleri, İş yerleri vs. tahsis edebileceğiniz her alanda cam balkon (cam sistemlerini) uygulayabilirsiniz.

  

Oval ve Köşeli Balkonlar Gibi Zor Şekle Sahip Balkonlara Uygulanabilir Mi?

İzmir Cam Balkon Tavsiye: Evet uygulanır. Ölçü alma esnasında oval balkondaki birleşme açıları, açı ölçüm cihazları ile tespit edilir, alınan açılar imalat sırasında profilde, alınan derece ile kesilir ve alüminyum profiller birleştirildiği zaman balkondaki yuvarlak şekli almış olur. Aynı teknik diğer açılardaki balkonlar için de kullanılmaktadır. Katlanır Cam Balkon sistemi her şekil ve açıdaki balkona uygulama yapabilmektedir.

Cam Balkon Sistemi Uygulandıktan Sonra Cam Temizliği Kolay Mıdır?

İzmir Cam Balkon Tavsiye: Katlanır Cam Balkon uygulamasında, kanatların tümü içeriye açılabildiği için, kapalı iken dışarıda kalan bölüm, camlar içeri katlanınca içeride olacağı için temizliği çok rahatlıkla yapılır, aynı zamanda balkonun içinde kalacağı için de güvenlidir. Cam temizliği esnasında balkonun dışına çıkılmayacağı için, düşme riski yoktur.

Cam Balkon Sisteminde Yalıtım ve Su Sızdırma Durumu Var Mı?

İzmir Cam Balkon TavsiyeKatlanır Cam Balkon sistemleri, genel olarak yalıtım amaçlı sistemler değildir. Ancak gelişen teknik imkanlar ve talepler sonucunda, Katlanır Cam Balkon sistemleri %90 oranında yalıtım oranına ulaşmış durumdadır. Su tahliye bölmesi sayesinde, profil içinde kalan yağmur suyunu dışarı atmaktadır. Cam arası şeffaf fitillerin çift taraflı iç ve dışta kullanımı ile rüzgar, ses ve toz yalıtımında en üst düzeye ulaşılmıştır. Camların birleşme noktalarındaki alüminyum kapaklar kademeli oluşu ile dış etkenlere karşı geçişi de engellemektedir. Ancak malzemelerin kaliteli olması gerektiği gibi, bu işin uzmanı ustalar tarafından yapılırsa tam randıman alınabilir.

Cam Balkon Sistemini Evimin İçinde Kullanabilir Miyim?

İzmir Cam Balkon Tavsiye: Yalıtım konusunda yapılan ileri çalışmalar, sistemi daha kullanışlı hale getirmiştir. Ancak ısı cam özelliği olmayan sistemlerde tek cam kullanılması, tamamen katlanır olması sebepleri ile evlerin içine dahil etmek için çok uygun değildir. Fakat müşterilerimizin istekleri doğrultusunda, kendilerine gerekli teknik bilgiler verilerek benzer uygulamalar yapılmıştır. Sürme (sürgülü) cam balkonda da benzeri durum söz konusudur.

Evimin Bulunduğu Bölge Çok Fazla Rüzgar Alıyor. Camların Kırılması Ve Sistemin Zarar Görmesi Gibi Durumlar Olabilir Mi?

İzmir Cam Balkon Tavsiye: Temperli camın özellikleri; kırılma halinde camın zar büyüklüğünde küçük kütleli parçalara ayrılmasıdır. Temperleme işlemi aynı zamanda camın gücünü ve ısıl gerilimlere karşı direncini yüksek ölçüde arttırır. Bu da darbelere karşın diğer camlara oranla 5 – 7 kat arası daha fazla mukavemet kazanılması demektir. Temperli cama bir nevi güvenlik camı da denilebilir. Halk dilinde temper, temperli, securit, temper glass diye de adlandırılır. Temperli cam balkon camları, otomobil camlarıyla aynı özelliğe sahiptir. Katlanır Cam Balkon sisteminde, rüzgar etkisi ile camlarının kırılması veya doğramanın sökülmesi mümkün değildir. 120 km fırtınanın eseceği rüzgar kuvvetine dahi dayanıklıdır. Kaldı ki Türkiye’de bu oranda tropikal bölgelerin fırtınaları ve rüzgarları olmamaktadır.

Katlanır Cam Balkon Sistemi Belediye Veya Bina Yönetimi Açısından Sorun Oluşturur Mu?

İzmir Cam Balkon Tavsiye: Katlanır Cam Balkon sistemi, imar mevzuatına uygundur. Hiç bir şekilde bir izin veya ruhsat gerekmeden yapılabilir, bu konu ile ilgili Danıştay kararı bulunmaktadır. Katlanır ve tamamı açılabilir bu sistem sorun teşkil etmeden güvenle uygulanabilir. Sürme cam balkonlar ve cam balkon modellerinin hukuki sonuçları hakkında daha detaylı bilgi için Cam Balkon Kapatmak Yasal mı sayfamıza bakınız.

Cam Balkon Sistemi İle PVC Doğrama Arasında Ne Gibi Fark Vardır?

İzmir Cam Balkon Tavsiye: Her şeyden önce Cam Balkon Sistemleri yasaldır ve imar mevzuatına uygundur. PVC sistemlerinin bir çok balkon modellerinde kullanılması ise yasal değildir. Çoğu yerde bina sakinleri ve belediyelerle sorun çıkmasına neden olabilmektedir. Binanızın dış cephe açısından daha görsel bir şekle bürünmesinde Cam Balkon Sistemleri daha etkindir. Bununla birlikte yalıtım değerleri bakımından Cam Balkon sistemleri PVC sistemlerine göre daha üstün özellikte ve daha kullanışlıdır.

Cam Balkon Sisteminin Dış Tarafı Nasıl Temizlenir?

Cam Balkon İzmir Tavsiye:  Katlanabilen cam sistemlerde cam paneller balkon içerisine 90 derecelik bir açıyla toplanabildiği için panellerin dış yüzeyleri balkon içinden rahatlıkla temizleyebilirsiniz. Ancak katlanır camların haricinde kullanılan sürgülü kayar cam sistemleri, camların katlanması olmadığından dolayı tek tek temizleyerek bir sonraki camı sürgüleyip diğer camları da bu sayede temizleyebilirsiniz.

Katlanır Cam Balkon Sistemi Evin Isınmasına Katkı Sağlar Mı?

Cam Balkon İzmir Tavsiye: Katlanır Cam Balkon sistemlerde kullanılan camlar, güneş ışığına karşı mercek görevi görmekte ve almış olduğu ısıyı balkon içerisine vermektedir. Ayrıca rüzgarın dış duvarlara gelmesine engel olduğu için evin çok daha çabuk ve kolay ısınmasını sağlamaktadır. Cam Balkon yapıldıktan sonra balkona bakan odaların ısı değerlerinde ciddi oranda artış gözlenmiştir, bu nedenle yakıt giderlerinde tasarruf sağlamaktadır. Yazın, evin içinde soğutma amaçlı çalıştırılan klima ile de cam balkon yapılmış balkonunuzda serin bir şekilde oturabilirsiniz.

  

Cam Balkon Sistemi Güvenli Ortamlar Oluşturur Mu?

Cam Balkon İzmir Tavsiye: Cam Balkon Sistemlerinde temperli ve lamine güvenlik camları kullanılmaktadır. Altta ve üstte birbirinden bağımsız çalışan kilitler kullanılarak küçük çocuklarınızın sistemi kolayca açmalarına engel olunur. Ayrıca cam balkon ile kapatılmış bir balkon ve cam balkonsuz bir balkon arasında hırsızlık riski açısından da büyük farklar bulunmaktadır.

Cam Balkon Sisteminin Mekanizması Paslanır Mı?

Cam Balkon İzmir Tavsiye: Cam Balkon Sistemi için paslanmazlık çok önemli bir konudur. Cam Balkon sistemlerimizde rulmanlar paslanmaz çelikten üretilmiştir. Ayrıca sistemin tümünde kullanılan parçalar dış iklim şartlarına karşı da dayanıklı malzemelerden oluşmaktadır. Kullandığımız malzemelerimizin kalitesine ve işinin ehli uzman personelimize güvendiğimizden dolayı tüm Özkale Cam Balkon Sistemleri 5 (beş) yıl malzeme ve işçilik hatalarına için garantilidir.

Balkonun Yüksek Olması Sistemin Güvenliğini Etkiler Mi?

Cam Balkon İzmir Tavsiye: Cam Balkon Sistemleri güvenlik unsurunu ön planda tutarak üretilmiştir. Camlar 2 m yüksekliğe kadar tam verimli şekilde çalışmaktadır. Bundan daha fazla yüksekliklerde camların güvenlik sorunu olmamasına rağmen camlar arasında kayıt olmadığı için şiddetli rüzgarlarda camlar sarsılmakta içeri rüzgar ve yağmur alabilmektedir. Aşırı yüksek balkonlarda camların maksimum yüksekliğe çıkarıldığında açıkta kalan yerler, sabit profiller ile kapatılarak güvenli ortamlar oluşturulmaktadır.

Cam Balkon Sistemi Uygulanırken Evim İnşaata Döner Mi?

Cam Balkon İzmir Tavsiye: Özkale Cam Balkon İzmir ekiplerimiz, evinizde yapılan cam balkon montaj işlemlerinden sonra, teslim aldığı şekilde size teslim edecektir. Size sadece balkon keyfini çıkarmak kalacaktır.

Cam Balkon Sisteminde Hangi Renkte Camlar Kullanılmaktadır?

Cam Balkon İzmir Tavsiye: Tüm Özkale Cam Balkon Modellerinde renkli camlı cam balkonkullanabilirsiniz. İsteğinize göre; şeffaf, füme, bronz, mavi ve yeşil renkte camlardan dilediğinizi tercih edebilirsiniz. Katlanır cam balkon, sürme cam balkon veya ısıcamlı cam balkon modellerimizin tamamında, belirttiğimiz renklerden arzu ettikleriniz kullanılabilir.

Cam Seçerken Nelere Dikkat Etmeliyim?

Cam Balkon İzmir Tavsiye: Isı yalıtım değerinin iyi ya da kötü olmasını etkileyen en önemli eleman camdır. Çift cam ünitelerde kullanılan ısı kontrol camları sayesinde çok daha yüksek yalıtım değerleri sağlamak mümkündür. Bulunduğunuz konum itibariyle soğuk ve rüzgarlı bir yerleşim yerinde ikamet ediyorsanız bu durumda Isıcamlı Cam Balkon modelini tercih etmeniz faydanıza olacaktır. Cam alırken dikkat etmeniz gereken diğer önemli bir husus ise garanti süresidir. Özkale Cam Balkon olarak , cam balkon sistemlerinde kullandığımız tüm camlarımız 5 (beş) yıl garantilidir.

Cam Balkon Sistemi Ne Kadar Sürede Yapılmaktadır?

Cam Balkon İzmir Tavsiye: Özkale Cam balkon İzmir ile sözleşme yapılması sonrası,  mevsim yoğunluğuna göre “7 – 15 İş Günü” içerisinde cam balkon sitemleri montaj ve teslimatı yapılmaktadır.

Cam Balkon Sistemlerinde Kaç Taksit (Vade) Yapılmaktadır?

Cam Balkon İzmir Tavsiye: Özkale Cam balkon İzmir firması olarak, kredi kartlarına standart olarak 5 (beş) taksit yapılmakta olup, kartınızın türüne göre size ekstra olarak 2 ile 4 taksit + vade sağladığı da olmaktadır.

Özkale Cam Balkon İzmir Tavsiye Firma, Referans Firmaları

Cam Balkon İzmir Tavsiye: Türkiye ve İzmir’in kendi alanlarında en iyi firmalarına Cam balkon sistemleri kurmanın haklı gurur ve onurunu taşımaktayız. İzmir cam balkon tavsiye referans firmalarımız arasında;

 1.  İzmir Büyükşehir Belediyesi ,
 2.  Bolulu Hasan Usta ,
 3.  Kahve Dünyası ,
 4.  Folkart Towers ,
 5.  Akbank

İzmir’de En İyi Cam Balkon Markası, En İyi Cam Balkon Firması

Cam Balkon İzmir Tavsiye: En iyi Cam Balkon Markası İzmir’de Özkale Cam Balkon Firması olarak bilinir. 5 yıl garantili, kaliteli, uygun fiyatlı, sorunsuz iş teslimatı, kurumsal bir İzmir cam balkon sistemleri firması ile çalışmak isterseniz, sizlere hizmet vermekten mutluluk duyarız. 4 m2 den, 4.000 m2 ye kadar tüm cam sistemleri, cam balkon sistemleri, cam kapatma ve camlama sistemleriniz projelendirilir. Fiyat teklifi sunulur. Mutabık kalınması ve sözleşme imzalanması sonrası, en kısa sürede Cam Sistemlerinizin istediğiniz biçimde imalatı ve montajı yapılarak, tüm kontrolleri ve testleri tamamlandıktan sonra teslimatı yapılır.

İzmir Cam Balkon Ücretsiz Ekspertiz, Fiyat Teklifi Almak İçin

İzmir cam balkon, ekspertiz ve fiyat teklifini sizlere sunmamız tamamı ile ücretsizdir. Ekspertiz hizmetimizden yararlanmanız neticesinde herhangi bir sorumluluk veya yükümlülük altına girmeniz söz konusu değildir. % 100 müşteri memnuniyeti odaklı çalışan İzmir’in lider en iyi Cam Balkon Sistemleri İmalatçı firmamızın tamamı ile ücretsiz bir servisidir. Cam balkon fiyat teklifi almak için ilgili sayfaya gidiniz. 

  

İzmir Cam Balkon Fiyat Teklifi Al

İzmir’de cam balkon fiyatları , yapılacak cam balkon sistemleri uygulamasının türüne göre değişmekle birlikte, cam balkon imalatçı firmaları arasında da farklılar göstermektedir. Genel olarak cam balkon hesaplama sayfamızda fiyatlar belirtilmiş olsa dahi, size gerekli olan cam balkon türü, ek uygulamalar olup olmayacağı, sizlerin ekstra olarak isteyebileceğiniz özellikler ve katlanır, sürme cam balkon yapılacak alanın m2 (metre karesinin) tam ölçülerini çıkarıp, cam balkon fiyatını hesaplanabilmesi için ücretsiz fiyat teklifi alabilirsiniz.

İzmir Katlanır Ve Sürme Cam Balkon Fiyatları

İzmir’de katlanır ve sürme cam balkon fiyatları için yapmanız gereken, kurulduğumuz yıldan bu yana ücretsiz olarak sunduğumuz EKSPERTİZ hizmetimizden yararlanmak için bizlere telefon açmanız yeterlidir. Yetkili uzman personelimiz (eksper), kararlaştırılan saatte evinize veya iş yerinize gelerek sizleri detaylı olarak bilgilendirecekler, cam balkon yapılması düşünülen alanın tam ölçülerini çıkartarak, cam balkon fiyatlarını sizlere sunacaklardır.

İzmir Cam Balkon Ücretsiz Fiyat Teklifi Al

İzmir cam balkon, ekspertiz ve fiyat teklifini sizlere sunmamız tamamı ile ücretsizdir. Ekspertiz hizmetimizden yararlanmanız neticesinde herhangi bir sorumluluk veya yükümlülük altına girmeniz söz konusu değildir. % 100 müşteri memnuniyeti odaklı çalışan İzmir’in lider en iyi Cam Balkon Sistemleri İmalatçı firmamızın tamamı ile ücretsiz bir servisidir.

Cam Balkon İzmir Fiyatları 2018

2018 İzmir cam balkon fiyatları, İzmir katlanır ve sürme cam balkon fiyatlarını aşağıdaki listelerimizden bulabilirsiniz.

İzmir Katlanır ve Sürme Cam Balkon m2 Fiyatları

İzmir’de Cam balkon m2 fiyatları, katlanır ve sürme cam balkon fiyatları İzmir’de tüm Türkiye’de ki en uygun cam balkon fiyatlarıdır. Bunun nedeni de, İzmir’in daha sıcak olmasının yanında, İzmir halkının yenilikleri, konforu ve modern yaşamı sevmelerinden dolayı, cam balkon sistemlerinin İzmir’e diğer şehirlerimizden daha önce gelmesi ve daha çok talep görmesinden kaynaklanmaktadır. Cam balkon fiyatı İzmir’de, katlanır cam balkon fiyatları, sürme cam balkon fiyatları, en ucuz cam balkon m2 fiyatı, 2018 cam balkon m2 fiyatları İzmir firması için aradığınız her şey burada.

İzmir’de Cam Balkon Fiyatlarını Belirleyen İki Ana Unsur

1- Cam Fiyatları 

2- Alüminyum Fiyatları

Katlanır ve sürme cam balkon fiyatları, temperli cam ve alüminyum profil fiyatları ile doğrudan ilgili olduğu için, gelen zam ve fiyat artışları direkt olarak fiyatlara yansımaktadır. Cam balkon imalatçı firması olarak, müşterilerimiz ile imzaladığımız cam balkon fiyat sözleşmelerinden sonra gelen fiyat artışlarından dolayı, bazen zararına, bazen de hiç bir getirisi olmadan başa baş olarak iş bitirip teslim ettiğimiz de olmuştur.

Katlanır cam balkon İzmir fiyatları, sürme (sürgülü) cam balkon İzmir fiyatları, ısıcamlı cam balkon İzmir fiyatları hakkında detaylı bilgi almak için Cam Balkon İzmir Fiyatları sayfamızı ziyaret ediniz.

İzmir’de Cam Balkon m2 Fiyatları Hesaplarken Dikkat Edilmesi Gerekenler;

 • Cam balkon fiyatları hesabı için, 160 cm’den kısa olan yükseklik ölçüleri, 160 cm’ye tamamlanır.
 • Cam balkon yapılacak alanı, en ve boylarını çarparak bulunuz. Fiyat listesinden tercih ettiğiniz cam balkonun m/kare fiyatını seçiniz. Bulduğunuz m/kare ile liste fiyatını çarpınız.
 • Cam Balkon yapılacak yerde, alt ve üst birbirini tam olarak karşılamıyor olabilir. Böyle bir durumda kutu profil, köşebent ve gerekli yardımcı malzemeler fiyata dahil değildir.
 • Cam balkon sisteminin oturacağı zemin ile korkuluk arasında minimum 6 cm yok ise; kutu profil çalışması gerekli olacaktır, kutu profil ve köşebentler fiyata dahil değildir.
 • Cam balkon sisteminden önce mermer uygulaması gerekli olacak ise; kullanılacak mermer fiyatlara dahil değildir.
 • Kilit talebiniz olur ise; kilitler fiyata dahil değildir. Liste fiyatı ile kilit adedini çarpınız.
 • Cam balkon yapılacak yer oval ise, oval balkonlarda metreyi balkonun şekline uydurarak ölçü alınız.

Eğer daha detaylı bilgi ve tam bir fiyat teklifi almak isterseniz, Buraya Tıklayarak iletişim sayfamızı ziyaret ediniz. Ücretsiz keşif ve uzman Eksper personelimizden cam balkon fiyat teklifi oluşturmasını talep edebilirsiniz İzmir Cam Balkon İmalatı

İzmir Cam Balkon İmalatı

Özkale Cam Balkon İmalatçı Firmamız, İzmir’de kendine ait entegre 1.200 metre karelik cam balkon imalat tesislerinde, Avrupa’nın ve Dünya’nın kulanmış olduğu son modern teknoloji, alet ekipman ve makine parkuru ile 2005 yılından bu yana imalat ve üretim kapasitesini her geçen yıl arttırarak, Ege Bölgesi ve İzmir’in sayılı Cam Balkon, Cam Balkon Sistemleri imalatı yapan firmalarından birisi haline gelmiştir.

  

İzmir Cam Balkon İmalatçıları

Ana ve yegane iş kolumuz ”Cam Balkon Sistemleri imalatı”, ”Cam Balkon İmalatı”, ”Balkon Camlama imalatçısı” olarak bu alanda Türkiye’nin ve Ege Bölgesinin en büyük firmalarına hizmet vermekteyiz. Cam Balkon imalatçı firması olmamızdan dolayı, % 100 müşteri memnuniyeti ilkesi firmamızın temel yapı taşını oluşturmaktadır. İşte bu yüzden, bugüne kadar hizmet vermiş olduğumuz 1.500 ‘ün üzerindeki müşterimiz, Ege Bölgesi ve İzmir ili içerisinde vermiş oldukları referanslar ve tavsiyeleri ile Cam Balkon Sistemleri sektörümüzün ilk üç firması arasından olmaktan mutluluk ve onur duymaktayız.

Cam Balkon İzmir İmalatçı Firması

Özkale cam balkon İzmir imalatçı firması olarak; Alüminyum ray üzerinde, dikey olarak sürülmek (kaydırılmak) sureti ile çevresi alüminyum çerçeve ile kaplı, güvenlikli temperli cam kanatlarının bir kenarda katlanarak toplanmasına ”Cam Balkon” , ”Balkon camlama” veya ”Cam Balkon Sistemleri” denilmektedir.

Cam Balkon imalatında kullanılan tüm camlar, güvenlikli (security) temperli camlardır. Temperli cam balkon camları, arabalarda kullanılan camlar ile aynı özellikleri taşırlar. Kırılma durumunda kişilere herhangi bir zarar vermezler. Temperli camlar kırıldıklarında küçük ve keskin olmayan parçalara ayrılırlar. Diğer en önemli özelliği ise normal camlara göre 5 kat daha fazla dayanıklı olmalarıdır.

Cam Balkon imalatında, müşterinin isteğine ve yapılacak işin konumu ve yerine göre bağlı olarak 8 mm ve/veya 10 mm lik camlar kullanılır. Ayrıca normal ve ısı camlı balkon camı olarak da kendi arasında ikiye ayrılır. Isı camlı Cam Balkon camları, normal temperli cam balkon camlarına nazaran, % 500 daha fazla, ses ve gürültü önleme, enerji tasarrufu gibi özelliklere sahiptir.

Konutlarda yasal mevzuata ve teknik zorunluluklara bağlı olarak 8 mm  güvenlikli (temperli) camlar kullanılır. Cam balkon camlarının şeffaf, mavi, yeşil, füme ve bronz renk olarak renkleri mevcuttur. Alüminyum profillerin doğal rengi eloksal’dır (gri). Bu profiller kataloktaki ve ahşap desen kartelasında bulunan tüm renklere boyanabilir.

Hassas ve dikkatli bir şekilde alınan, cam balkon yapılacak yerin alan ölçümünün ardından, bilgisayara aktarılarak çizimi yapılır ve imalat aşamasına girer.

Cam Balkon Kapatmak Yasal mıdır?

Cam balkon yasal mı, cam balkon kapatmak hukuki açıdan yasal mıdır, balkonu cam kapama sistemleri ile kapatıp kullanabilir miyiz, cam teras yaptırmak hukuki açıdan bizi zor durumda bırakır mı? Müşterilerimizin, hukuki açıdan bir sıkıntıya girmemek için haklı olarak bizlere sormuş oldukları bu soruları, cevapları ile birlikte sizlerle paylaşmayı uygun gördük.

Balkon kapatma, evin yaşam alanını genişletme, daha modern ve rahat bir ev ortamı oluşturmak için, Türkiye’de bir çok ailenin baş vurduğu bir yöntem. İster bilerek yasal prosedürlere uyarak veya yasal zeminde sorun yaşayabileceğini bildiği durumda dahi bir çok kişi bu yönteme baş vurmuş. İşte bu nedenledir ki, bu konu hem yazılı, hemde görsel medyada biraz da suistimal edilerek işlenmiş. Küçük haber sitelerinden tutunda, büyük haber sitelerine ve hatta bilinen büyük televizyon kanalları dahi konuyu reyting alma uğruna ”dikkat çekici balkon kapatma” manşetleri ile servis etmişler.

  

Cam Balkon Modellerine Göre Cam Balkon Kapatmak  Yasal Mı?

 1. Gömme Balkonlar: Cam Balkon ile kapatmak yasaldırBinaya gömme bir vaziyette tasarlanmış ve ek alan kazandırmayan balkonlara gömme denir. Herhangi bir materyalle kapatılmaları için izne gerek yoktur. Alüminyum doğrama, PVC doğrama ve cam balkon ürünlerinden herhangi birini özgürce tercih edebilirsiniz.
 2. Kısmen gömme balkonlar: Katlanır Cam Balkon ile kapatmak yasaldır. İsminden de anlaşılacağı üzere, bir kısmı gömme bir kısmı da çıkma olan balkon türlerine ”Kısmen Gömme Balkonlar” denilmektedir. Burada Yargıtay ve Danıştay kararlarında sadece katlanır cam balkon sistemlerine izin vermektedir. Hükümde “portatif, sökülüp takılabilir, katlanılabilir” ifadesi yer almaktadır. Fakat burada dikkat edilmesi gereken ÇOK ÖNEMLİ KONU. Balkonu odaya dahil etmek için duvar yıkmak veya mevcut korkuluğu söküp tuğla, beton ve benzeri materyaller ile ikame etmek kesinlikle yasak. Şikayet üzerine direkt yıkım kararı ve para cezası uygulanmaktadır.
 3. Çıkma balkonlar: Katlanır Cam Balkon ile kapatmak yasaldır. Çıkma balkonlarda alan kazanmak amacı ile yapılan her türlü işlem kanuna aykırı kabul edilmektedir. Yine hükümde yer alan “portatif, sökülüp takılabilir, katlanılabilir” materyaller dışında herhangi başka bir ürün kullanılamaz. Çıkma balkonlarda duvar yıkıp, balkon ile odayı birleştirme söz konusu olamaz. Hatta sürme cam balkon sistemlerinin bile çıkma balkonlarda kullanılıp kullanılamayacağı şüpheli bir konudur. Katlanılabilir hükmüne uymadığı için aslında hiç riske girmeyerek balkonlarda kullanılması doğru değildir.

Yukarıdan yazıdan anlaşılacağı üzere, Cam sistemleri ile balkon kapatmak portatif, sökülüp takılabilir, katlanılabilir” olması kaydı ile her durumda yasaldır.

Cam Balkon Kapatmada Hukuki Olarak Dikkat Edilmesi Zorunlu Durumlar

 1. Alüminyum ve Cam RengiCam ve alüminyum rengi konusunda site yönetimi veya apartman yönetimi tarafından alınmış bir karar var ise, bu ortak karara uymak da zorunludur. Bütün bina sakinleri karar gereği füme cam balkon yaptırmışken, siz mavi cam rengi tercih edip, mavi cam balkon yaptıramazsınız. Aynı durum alüminyum profil rengi için de geçerlidir.
 2. Beşte dördünün rızasının alınması: Portatif, sökülüp takılabilir, katlanılabilir olması kaydı ile, yasanın açık izni olmasına rağmen, bina veya site sakinlerinin beşte dördünün rızasının alınması, sonradan site veya apartman sakinleri arasında çıkabilecek nahoş komşuluk ilişkilerinde, karşı tarafın eline düşmemek, onların insafına kalmamak, kimseye koz vermemek için alınabilecek en garantili yöntemdir. İlk site veya apartman yönetim kurulu toplantısında konuyu dile getirip, izin verildiğine dair beşte dört ile alınan kararı yönetim defterine yazdırmak, herkes için sonradan ortaya çıkabilecek olumsuzlukları da, baştan bertaraf etmiş olur.Site veya apartman yönetim kurullarının almış oldukları kararlar bağlayıcı niteliktedir ve uyulması zorunludur.

Temperli Cam Balkon (Temperlenmiş Cam) Nedir?

Temperli Cam; diğer bir ismi güçlendirilmiş cam ya da güvenlik camı da denilen bu cam çeşitleri, normal camlara kıyasla kırılmaya karşı çok daha fazla dayanıklıdır. Normal camlar kırılma sonrası keskin parçacıklara ayrılarak yaralanmalara neden olabilir. Güçlendirilmiş camlar yani temperli camlar ise kırıldıklarında küçük ve keskin olmayan parçalara ayrılırlar. Bundan dolayı da yaralanma riski en aza indirgenmiş olur. Güçlendirilmiş güvenlik camları yani kısaca Temperli camlar, darbelere karşı eşit kalınlıktaki normal camlara göre yaklaşık 6 kat daha dayanıklı özel camlardır. Isıya dayanıklılığı normal camlara göre 7 daha fazladır.

Temperli Cam Nasıl Üretilir?

Güçlendirilme yani temperleme işlemi, bu işleme özel ısıtma sistemleri ile camların 600°C – 650°C arasındaki sıcaklıklara getirilip ani olarak hava ile soğutulmasıdır. Nasıl ki çelik, ısıtılıp su verme yöntemi ile sertleştiriliyorsa burada da 600°C sıcaklığa çıkartılan cam birden hava ile soğutularak sertleştirilmektedir. Sıcaklığın birden ani olarak azalması ile birlikte yüzey sertleşir. Önce dış kısımların, daha sonra da iç kısımların soğumasıyla camın yüzeylerinde basınç, camın iç kısmında ise çekme gerilmeleri oluşur.

Camlar, temperli cam (güçlendirilmiş cam) haline geldikten sonra temperlenmiş cam olarak da isimlendirilir. Temperleme işleminden sonra, üzerinde kesme, taşlama, talaş kaldırma işlemleri yapılamamaktadır. Temperleme işlemi neticesinde yapılan ısıl işlemler, camın hacmini, camın rengini, camın berraklığını ve kimyasal yapısını değiştirmez.

Temperli Cam Ne Kadar Dayanıklıdır

Temperlenme işleminden geçen temperli cam 300°C ısıl şoka dayanabilirken, temperlenmemiş normal cam yaklaşık 40°C ısıl şoka uğradığı zaman kırılabilmektedir.

Normal cam ve Temperli Cam dayanıklılık testi; Temperlenmiş camların mekanik olarak test edilmesinde “Yüksekten Bilye Düşürme Deneyi” uygulanmaktadır. Temperlenmemiş 6 mm. normal cam, 30 cm. yüksekten düşen 500 gram ağırlığındaki bir çelik bilyenin etkisi ile kırılırken, Temperlenmiş 6 mm. bir cam ise 2 metre yükseklikten düşürülen, 500 gram ağırlığındaki bir çelik bilyenin etkisi ile kırılmaktadır. Bu da temperli camların, normal camlara göre 6 kattan daha fazla dayanıklı olduğunu göstermektedir. 

Temperli Cam Nerelerde Kullanılır?

 1. Cam oda sistemleri, cam balkon camlarında,
 2. Binaların dış cephe kaplamasında,
 3. Fırın kapaklarında,
 4. Araç camlarında,
 5. Hızlı tren camlarında,
 6. Uçakların camlarında,
 7. Su parkı akvaryum camlarında,
 8. Duş ve küvet camlarında,
 9. Sehpa ve masa camlarında,
 10. Cam korkuluklarda,
 11. Cam mobilyalarda,
 12. Tabaklarda ve pişirme tepsilerinde,
 13. Cam tencere ve cam pişirme araçlarında kullanılmaktadır.

Özkale Cam Balkon Sistemlerinde Temperli Cam

Ege Bölgesi ve İzmir’in en eski ve en iyi cam balkon firması olan Özkale Cam Balkon Sistemlerindekullanılan tüm camlar ”temperlenmiş camdır”. Standart olarak 8 mm temperlenmiş camlar kullanılmakla beraber, yapılacak projenin durumuna göre veya müşterimizin dış darbelere daha dayanıklı olmasını talep ettiği durumlarda 10 mm temperlenmiş camlar kullanılmaktadır.

Cam Balkon Ücretsiz Fiyat Teklifi Al

Özkale cam balkon sistemleri, lider İzmir cam balkon firması olmanın mutluluğu ve sorumluluğu içerisinde, 14 yıldan bu yana ücretsiz olarak ”ekspertiz hizmeti” vermeye devam etmektedir ve bundan sonra da ücretsiz olarak ”ekspertiz hizmeti” vermeye devam edecektir.

Temperli Cam Balkon Fiyatları

Sorunsuz, zamanında, kaliteli ve en uygun fiyatlar ile İzmir’in en eski ve en iyi, katlanır cam balkon, balkon camlama sistemleri konusunda İzmir’in lider firması ile çalışmak isterseniz yapmanız gereken, keşif, ölçü, cam balkon modellericam balkon fiyatları ve daha detaylı bilgi almak için firmamızdan ücretsiz olarak bir EKSPER talep edebilirsiniz.

Cam Balkon Sistemleri Garanti Süresi

Cam Balkon Sistemleri Garanti süresi, Özkale Cam Balkon Sistemleri imalatçı firması olarak, firmamız veya bayilerimiz aracılığı ile yapılmış bulunan aşağıda dökümü bulanan tüm cam balkon, balkon camlama sistemleri 5 yıl boyuncaişçilik ve malzeme hatalarına karşı Garanti kapsamındadır.

 1. Katlanır ve Sürme Cam Balkon Sistemleri,
 2. Isıcamlı Cam Balkon Sistemleri,
 3. Sürme Eşikli Sistem Cam Balkon Sistemleri,
 4. Sürme Eşiksiz Sistem Cam Balkon Sistemleri, 
 5. Katlanır ve Sürme Cam Balkon Teras,
 6. Katlanır ve Sürme Cam Balkon Kış Bahçesi,
 7. Cam Balkon Korkuluk uygulamaları,
 8. Cam Balkon Çatı Sistemleri,
 9. Katlanır ve Sürme İş yeri Cam Sistemleri 

Malzeme ve işçilik hatalarına karşın 5 yıl garantimiz altındadır.

Herhangi bir arıza ve/veya tamir durumunda, en geç 48 saat içerisinde tamir ve tadilat yapılmak üzere servisimiz sizlere ulaşır. İvedilik gerektiren durumlarda bu süre en geç 8 saattir.

Cam Balkon Garanti Süresi Bitimi Sonrası

Cam balkon 5 yıl Garanti süresi bitiminde, ücret karşılığı servis verilmeye devam edilmektedir.

Özkale Cam Balkon Sistemleri, malzeme ve işçilik hatalarına karşılık 5 yıl boyunca ücretsiz olarak servis ve Garanti hizmeti sunmayı taahhüt eder.  % 100 müşteri memnuniyeti odaklı çalışan İzmir’in lider en iyi Cam Balkon Sistemleri İmalatçı firmamızın tamamı ile ücretsiz bir servisidir. 

Ücretsiz ekspertiz için numaranın üzerine dokunarak ücretsiz keşif ve bilgilendirme talep edebilirsiniz.  0532 566 65 70 nolu telefondan ulaşabilir ve hizmet alabilirsiniz.

KAYNAK: ÖZKALE CAM BALKON İZMİR

>> Sipariş ve Ücretsiz Ekspertiz Talebinizi Buradan /  ÖZKALE CAM BALKON <<

>>  İNDEKS | Ucuz İZMİR  <<

>> ANA SAYFA <<

Bunu Sosyal Medyada Paylaş: